Seminaariohjelma

Skriv ut
Skicka sidan
AddThis Social Bookmark Button

Seminaarit ja tilaisuudet Taitaja2012-tapahtumassa

Klo Alvar Anton IT-Dynamo, Piippukatu 2, auditorio IT-Dynamo, Piippukatu 2, luokka
Tiistai 24.4.
9-10
9.00-14.00
Kansainvälisyys-seminaari
Ohjelma.pdf
10-11
10.00-10.30
Yhdistelmäopinnot, ohjaamalla oikeille urille
tietoisku
10.00-11.30
Opetusteknologia ja yhteisölliset ympäristöt opettajan apuna
Ohjelma.pdf
11-12
11.00-13.00 Keski-Suomi kasvuun yhdessä yrittäen!
Ohjelma.pdf
11.00-12.00 Opettajakoulutus
12-13
12.00-12.30
Lukiokoulutus osana toisen asteen koulutusta Jyväskylässä
Ohjelma.pdf
13-14
13.00-14.00 Aluekehittäminen

13.00-13.30 Yhdistelmäopinnot, ohjaamalla oikeille urille
tietoisku

13.00-14.30
Game Bridge

14-15
14.00-15.00 ECVET-eurooppalainen opintosuoritusten siirtojärjestelmä käyttöön Suomessa
Ohjelma.pdf
15-16
16-17
17-18
18-19
19-20
20-21
Klo Alvar Anton Wiivi Wolmar
IT-Dynamo, Piippukatu 2, luokka
Keskiviikko 25.4.
9-10
9.00-10.00 Opettajakoulutus

9.00-12.00
Ammattiosaajan työkykyseminaari, Paviljonki A3, Wolmar-sali

10-11

10.00-11.00
Kansainvälisyyskoulukonsepti
Ohjelma.pdf

10.00-11.00
Elinikäinen ohjaus - palveluverkosto oppijan tukena
Ohjelma.pdf

10.00-14.00

Microsoft
imagineCup.com

10.00-11.30
Opetusteknologia ja yhteisölliset ympäristöt opettajan apuna
Ohjelma.pdf
11-12

11.00-12.00 ECVET-eurooppalainen opintosuoritusten siirtojärjestelmä käyttöön Suomessa

Ohjelma.pdf

11.00-13.00 Keski-Suomi kasvuun yhdessä yrittäen!
Ohjelma.pdf
12-13

12.00-13.30 Asiantuntijuuden jakaminen - "Ohjataan yhdessä" Ohjelma.pdf

12.00-15.00 Toisen asteen koulutuksen suunta, OAJ+OPH
13-14
13.00-13.30
Lukiokoulutus osana toisen asteen koulutusta Jyväskylässä
Ohjelma.pdf
14-15

14.00-15.30
Asiantuntijuuden jakaminen - Tulevaisuuden osaaminen
Ohjelma.pdf

14.00-15.00
Aluekehittäminen
15-16
15.00-16.00
Elinikäinen ohjaus - palveluverkosto opijan tukena
Ohjelma.pdf
16-17
17-18
18-19
19-20
20-21
Klo Alvar Anton IT-Dynamo, Piippukatu 2, auditorio IT-Dynamo, Piippukatu 2, luokka
Torstai 26.4.
9-10
9.00-10.30
Asiantuntijuuden jakaminen - Ohjauksen uudet tuulet
Ohjelma.pdf
9.00-10.00
Joukkueenjohtajien palaveri
10-11

10.00-11.00 ECVET-eurooppalainen opintosuoritusten siirtojärjestelmä käyttöön Suomessa

Ohjelma.pdf

11-12

11.00-12.00  Aluekehittäminen

11.00-12.00
Kansainvälisyyskoulukonsepti
Ohjelma.pdf

12-13
13-14
14-15
15-16
16-17
17-18
18-19
19-20
20-21
 

I samarbete med:

lemminkainen_verkkoon_iso iss_verkkoonelectrolux_verkkoon_140px vhl_logistics_verkkoon laakkonen_verkkoon155px jalas_verkkoon_95px
wurth_verkkoon_120px Metallintyöstökoneet ja rakentamisen kalusto - Machinery Oy ponsse_verkkoon teknologia_teollisuus_verkkoon_140px keskimaa_verkkoon_145px nrj_energy_verkkoon
bovalius_logo_uusi_140 poke_verkkoon paviljonki_logo_115 jamk_verkkoon pkky_logo_210